Od kiedy Polska stała się członkiem UE, Polacy zaczęli regularnie podróżować po całym terenie kontynentu.

Głównie jest to spowodowane faktem, że tanie korporacje samolotowe zainteresowały się naszym państwem i chętnie otwierają w nim kolejne połączenia.

Jeżeli czeka cię debiutancka podróż samolotem warto dowiedzieć się, jak krok po kroku przygotować się do wydarzenia.

Regulacje dotyczące bezpieczeństwa w samolocie są bardzo ściśle przestrzegane, dlatego trzeba prawidłowo spakować bagaż, szczególnie podręczny. Przede wszystkim należy sprawdzić, jaki wymiar walizki jest dopuszczalny, a także jaką, maksymalną wagę może ona mieć. Bowiem w przypadku nieprzestrzegania ograniczeń, trzeba będzie dopłacić. W bagażu możemy mieć kosmetyki, lecz wszelkie płyny muszą być przelane do niewielkich, przezroczystych pojemników, mających nie więcej niż 100 ml. Całość nie powinna przekraczać litra.

W bagażu pokładowym nie możemy również przechowywać żywności, która nie znajduje się w oryginalnym opakowaniu.

Odstępstwo stanowi wyłącznie jedzenie dla małego dziecka. Jednak większym wyzwaniem jest z pewnością przeprawa długodystansowa, trwająca co najmniej dwanaście godzin. W momencie tak długiej podróży pewne osoby mogą być narażone na występowanie zakrzepów w żyłach, co spowodowane jest brakiem ruchu i trwaniem w siedzącej pozycji.

Zwłaszcza panie narażone będą na to ryzyko.

Aby go uniknąć, warto tuż przed podróżą wybrać się na dłuższy spacer, aby poprawić ukrwienie nóg. Dodatkowo, już w czasie samego lotu, warto co pewien czas wstać, i przespacerować się do toalety. Debiutancki lot w przestworzach w ogóle nie musi być stresujemy, trzeba jedynie się do niego właściwie przygotować. Żeby kontrola bezpieczeństwa przebiegła bez nieprzyjemnych niespodzianek, warto spakować walizki w zgodzie z przepisami. Poza tym, dbając o zdrowie, należy w przypadku długiej przeprawy zadbać o odpowiednie ukrwienie nóg, żeby uniknąć zatorów..
Kliknij, aby dowiedzieć się więcej: tanie ultrasonografy