Postanowienie o kupnie nieruchomości, dla większości ludzi zalicza się do rewolucyjnych wydarzeń w życiu. Nic w tym dziwnego, w końcu wiąże się to z bardzo sporą odpowiedzialnością. Kiedy nie mamy zagwarantowanego wkładu własnego, z reguły zaciągamy długotrwały kredyt. Jak wybrać kawalerkę tak żeby posłużyło ono przez lata? Nasza redakcja spróbuje się z zmierzyć!

Większość młodych postaci planując kupno nietradycyjnego kwatery kieruje się podstawowymi regułami: po pierwsze nieopodal śródmieścia, po kolejne mały rozmiar. Niestety takie podejście może okazać się błędne. Kupując nowe lokum musimy podchodzić perspektywicznie. Lokale zlokalizowane w centrum z reguły są bardzo kosztowne, poza tym niewielki metraż mieszkanka może okazać się nie odpowiedni. Nawet jeśli nie rozważamy o założeniu rodziny, znacząco praktyczna może okazać się inwestycja, w rozległy metraż, dlatego,że w tym momencie w zależności od okoliczności,mamy możliwość kwaterę podnająć. Należy też pomyśleć o ulokowaniach bardziej odległych od centrum, te okolice są ciche, a budynki tam powstałe mają więcej udogodnień typu: taras czy podziemny garaż. Oprócz tego warto pomyśleć o rozkładzie nieruchomości.

Warto zadbać o to żeby takie pokoje jak kuchnia czy salon były trafnie naświetlone. Z tego powodu dobrze jest zdyskontować pod uwagę na którą stronę świata skierowane jest mieszkanie. Następną istotną zagadnieniem jest selekcja adekwatnej kondygnacji. Pamiętajmy, że mieszkania na parterze, częstokroć są tanie oraz posiadają mini ogródek, ale musimy w takich sytuacjach zainwestować w adekwatny system alarmowy, dlatego że jesteśmy bardziej narażeni na alternatywę kradzieży..


<< Poprzedni
Następny >>