Produkcja filmowa kojarzy nam się na ogół z planem filmowym, kamerami a również konstrukcjami odzwierciedlającymi scenariuszową rzeczywistość. Od czasu do czasu w brukowcach wyłaniają się zdjęcia z realizacji scen w przestrzeni miejskiej, czy autobusów służących aktorom za garderoby. Jednak produkcja filmu jest dużo bardziej złożonym biznesem. Chcąc mu się bliżej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę w stronę jego kwestii technicznych.

Bez specjalistycznego wyposażenia nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe.

Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja filmu nieraz wiąże się z koniecznością wykonywania szeregu działań na wysokościach. Pomyślmy chociażby montaż scenografii czy sceny kręcone z górnej perspektywy. Ekwipunkiem, który umożliwia tego typu prace są podnośniki koszowe.

Te maszyny znacząco ułatwiają pracę autorytetów filmowych.

Podnośniki koszowe wykorzystywane są do wspomnianego pierwotnie montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można także zrealizować wyjątkowe ujęcia.

Ale to nie wszystko ryzykowne ujęcia w których aktor jest na dużej wysokości, są również wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego.

Niejednokrotnie okazuje się, że za pomocą profesjonalnych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrej jakości materiału filmowego, jak przy użyciu podnośników koszowych. W ostatnim czasie nagrywając jeden z polskich filmów we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń. Polegało to na ulokowaniu silnych lamp na podnośniku doświetlając sceny od zewnątrz..
Więcej info tu: http://podnosniki.promocjawnecie.pl/