Bezużyteczne kilogramy to nie tylko defekt estetyczny.

Mnóstwo osób, które walczą z nadwagą skupia się jedynie na własnym wyglądzie zapominając o tym, że przesadna ilość tkanki tłuszczowej może przełożyć się także na całkowitą kondycję organizmu. Należałoby więc dowiedzieć się jakich efektów zdrowotnych jesteśmy w stanie się spodziewać kiedy nie kontrolujemy wagi. Pierwsze, co nadchodzi na myśl to naturalnie serce. U osób z nadwagą wybitnie nieraz obserwuje się nadciśnienie tętnicze, kołatanie serca i zadyszki spowodowane dysfunkcjami kardiologicznymi. Na domiar tego wzrasta również niebezpieczeństwo zachorowania na miażdżycę. W ściankach naczyń krwionośnych pojawiają się wówczas blaszki miażdżycowe, jakie mogą prowadzić do porażenia mózgu, zawału serca, zaniku czucia w kończynach a też zawrotów głowy oraz chwilowych, niepewnych utrat przytomności. Figury cierpiące z powodu nadwagi narażają też własny kręgosłup oraz stawy na pokaźniejsze obciążenie. Świadczy to, że po paru latach bez ustanku trwającej otyłości mogą pojawić się kłopoty reumatyczne a nawet osteoporoza. Kiedy tak właściwie kłopot nadmiernych kilogramów zaczyna wymykać się spod kontroli należy bezzwłocznie udać się do specjalisty, jaki wskaże tego przyczynę. Nie zawsze jest to bowiem rezultat nieprawidłowej diety.

Równie wielokrotnie nadwaga może stanowić symptom toczącego się procesu chorobowego, takiego jak zespół metaboliczny a nawet cukrzyca.

W obydwu przypadkach potrzebne jest pozostawanie pod stałą opieką lekarza profesjonalisty i przyjmowanie farmakologicznych środków, jakie mogą także wspomóc utratę wagi..


Strona www: tabletki odchudzanie

<< Poprzedni
Następny >>