W czasach dzisiejszych czasów, w których rynek usług prawnych jest wymownie wypełniony. Przebieg wynajdywania rzetelnego adwokata jest bardzo skompilowany. Szczególnie jeżeli nie mamy obeznania w dziedzinie prawa. Oczywiście najlepiej jest wyselekcjonować swojego specjalistę na polecenia bliskich lub znajomych. Jednak co w sytuacji kiedy nie mamy takiej opcji? Opisujemy jakie cechy powinien posiadać odpowiedni adwokat!

Po pierwsze adwokat musi być zainteresowany w osobistą działalność.

Mamy możliwość to zweryfikować już po pierwszym kontakcie.

Jeżeli fachowiec nie ma dla nas chwili na wyłączne meeeting lub zbywa nas mailami, nie ma sensu podnosić z nim kooperacji. W tego typu przypadkach nie możemy wyczekiwać na to, że adwokat przyłoży się do rozwiązania naszych interesów. Kolejną kwestią, na którą powinniśmy zwrócić naszą uwagę są jego umiejętności analityczne. Jeżeli adwokat w szybkim czasie przedstawi nam ewentualności taktyki podpartej adekwatnymi dokumentami możemy stwierdzić, że zna się na sprawie. Poza tym musi powołać się na konkretne akty prawne oraz przypadki podobnych spraw.

Powinniśmy zweryfikować pisma, które adwokat wysyła w naszym imieniu. Niestety nie jesteśmy nigdy pewni co do ich jakości. Często bywa tak, że wysyłane dokumenty mogłyby zostać napisane w lepiej udany sposób. Końcową rzeczą do której powinniśmy przykuć wzrok jest konsekwencja działań prawnika. Musi on znaleźć korzystną drogę działań a także do końca rozprawy się jej trzymać. Jeśli w przeciągu postępowania prawnego jego zdanie kilkakrotnie sięprzekształca lub proponuje nam alternatywne metody wyjścia z sytuacji, możemy podejrzewać, że nie daje sobie rady z podjętą sprawą..