Na okresie bliskich kilku lat, sytuacja w branży lokali we Wrocławiu diametralnie się zmienił.

Około mniej więcej 5 lat wstecz byliśmy w stanie kupić nowe apartamenty w tym miasteczku za całkiem przystępną kwotę.

Niestety, obecnie kwoty nowoczesnych lokali we Wrocławiu są podobne do tych, które na przykład obowiązują w stolicy naszego kraju lub na Pomorzu.

Z jakiego powodu tak się dzieje? Na to pytanie próbujemy odpowiedzieć w niniejszym artykule!

Przyczyną wzmocnionego ruchu na wrocławskim rynku nieruchomości, którego efektem jest budowa nowych nieruchomości, zostaje głównie ogromna migracja do tej miejscowości Dolnego Śląska.

Pozytywna ewentualność ekonomiczna tego regionu, a także stale polepszające się uwarunkowania pracownicze, przywabiają so siebie rzeszę osób którzy pragną polepszyć stan swojego bytowania. Sporym rozrostem charakteryzuje się dziedzina IT i to właśnie Ci fachowcy są tutaj najbardziej potrzebni. Skutkiem napływu nowych mieszkańców mieściny jest bardzo ogromny popyt na lokale mieszkalne. Dlatego deweloperzy decydują się ulokowanie inwestycji na terenie całego Wrocławia. Sporą popularnością cieszą się Krzyki czy Grabiszyn. Jednakże znajdują się klienci drogich mieszkań, nawet na przedmieściach takich jak Nowe Żerniki. Kolejnym czynnikiem, który przesądza o spotęgowanym ruchu mieszkaniowym, jest napływ młodych osób do Wrocławia. Dzieje się tak poprzez atrakcyjność uniwersytetów, które przyciągają do się studentów nawet z najdalszych końców Polski. W związku z tym właściciele mieszkań mają możliwość pozwolić sobie na ustalanie dużych miesięcznych czynszów. Oblicza się, że przeciętny koszt wynajmowania jednoosobowego lokalu wynosi szacunkowo 800 złotych za miesiąc..


<< Poprzedni
Następny >>